Участь викладачів кафедри у міжнародних наукових конференціях
Антоніна Березовенко
До 25-річчя діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні
У межах святкування 25-ліття діяльності Програми імені Фулбрайта в Україні вийшло друком ювілейне видання, в якому узагальнено досвід перебування на цій програмі фулбрайтівців різних років. Серед них – стаття (скорочена версія) завідувача кафедри мовної підготовки іноземців КПІ імені Ігоря Сікорського Березовенко А.В., яка у 1996-1997 роках як фулбрайтівський дослідник-професор працювала у Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США).
Тут пропонується повна версія статті Березовенко А.В., вміщеної у ювілейному фулбрайтівському збірнику.
Довідка
Проект “Розвиток української мови у ХХ столітті” готувався у 1995 році як університетський курс. Його метою було висвітлити розвиток української мови у історичному, політичному, соціальному і власне лінгвістичному аспектах.
ХХ століття стало періодом, протягом якого українська мова пройшла шлях від статусу “неіснування” – в російському імперському дискурсі її представляли “южнорусским наречием”, “російсько-польською мішанкою” (а в радянському дискурсі трансформувалося у статус “молодшої сестри” великої російської мови”), що значною мірою відтворювалося і в дискурсах інших країн, – до статусу державної мови самостійної України.
Метою курсу було, відійшовши від тенденційних радянських схем, відтворити мовну динаміку по можливості повно, розглянути релевантні явища у їхніх взаємоз’язках та визначити їх суть і місце у формуванні сучасної української мови.
Шановні іноземні громадяни!
Кафедра мовної підготовки іноземців рада вітати вас на нашому сайті і запросити на навчання
в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»
КПІ імені Ігор Сікорського є одним з найбільших навчальних закладів Європи. У ньому навчається майже 25 тисяч студентів, аспірантів і докторантів, у тому числі й студенти-іноземці з країн близького та далекого зарубіжжя.
КПІ входить до 4% кращих університетів світу за версією міжнародних рейтингів QS і Webometrics. Щорічно обіймає найвищі позиції у рейтингах вищих навчальних закладів України.
НТУУ "КПІ" співпрацює з технічними університетами десятків країн світу, багатьма міжнародними організаціями (UNESСO, UNIDO, WIPO, NATO, EDNES, ICSU, CODATA та ін.) та найвідомішими корпораціями й фірмами (MOTOROLA, SIEMENS, FESTO, SAMSUNG, INTEL тощо), бере участь у міжнародних освітніх, наукових проектах і програмах.